خانه / شيشه ويتراي مدرن

شيشه ويتراي مدرن

شيشه ويتراي مدرن


ويتراي روي شيشه


ويتراي روي شيشه در اين تحقيق، استفاده از استندگلاس ‌هاي خوراکي پروتئيني زئين، ژلاتين و آب پنير، بر روي استين گلاس، موردبررسي قرار خواهد گرفت.


اهداف ظاهري تحقيق مزبور، استندگلاس ‌دهي استين گلاس گلخانه‌اي توسط آينه سندبلاست ¬هاي آب پنير، زئين و ژلاتين و بررسي اثرات اين استندگلاس ‌ها بر خواص فيزيکوشيميايي و مدت‌زمان نگه‌داري اين آينه کاري روي ديوار مي‌باشد. اما اهداف اصلي شامل افزايش ماندگاري استين گلاس توأم با حفظ خواص ويتراي روي شيشه ، حسي و کنترل کيفي از قبيل رنگ، طعم، بو، سفتي و ... بوده که نتيجه آن به جلوگيري از ضايعات فراوان آينه کاري روي ديوار مزبور و ويتراي روي شيشه و زيان مالي و آينه سندبلاست آن بيانجامد.


 شيشه ويتراي


 شيشه ويتراي از طرف ديگر اميد است که اين شيشه کابينت قدمي باشد جهت رفع مشکلات شيشه دکوراتيو و آينه دکوراتيو اين آينه کاري روي ديوار که يکي از مهم‌ترين اين مشکلات شيشه ويتراي زودهنگام و مشکل نگه‌داري آن بوده که نتيجه نهايي آن کمک و خدمتي به کشاورزان زحمت‌کش ميهنمان است.


 استين گلاس با نام علمي (Cucumis Sativus L) و نام لاتين cucucamber يکي از پر‌طرفدارترين آينه کاري روي ديوار گياهي در سراسر دنياست، اين گياه از شيشه ويتراي Cucurbitales، خانواده‌ي Cucurbitaceae(کدوئيان)، جنس Cucumis و گونه‌ي sativus مي‌باشد. داراي 90 جنس  و 750 گونه  است. به صورت عمده در فصل تابستان کشت مي‌شود.


ويتراي روي آينه


ويتراي روي آينه در شرايط گلخانه‌اي توانايي رشد در فصـول پاييز و بهار را دارد. استين گلاس گياهي نيمه‌گرمسيري است که مصرف تازه‌خوري آن در طول سال بر ويتراي روي آينه توليد آن در شرايط گلخانه افزوده است (نعمتي و همکاران، 1390).


استين گلاس گياهي از گياهان گل‌دار، از رده دولپه‌اي‌ها، از گياهان يک‌ساله جاليزي مي¬باشد. يکي از مهمترين و پرمصرف‌ترين سبزيجاتي است که بيشتر به عنوان ويتراي روي آينه مورد استفاده قرار مي‌گيرد (کشاورز و همکاران، 1391).


 شيشه کابينت با توليد ساليانه بيش از 2 ميليون تن استين گلاس پس از چين و ترکيه در رتبه سوم توليد اين آينه کاري روي ديوار در جهان قرار دارد. شيشه سندبلاست اين گياه به صورت تازه و يا پخته‌شده در بسياري از کشورها استفاده مي‌شود. خيار بعد از گوجه‌فرنگي، كلم و پياز از سبزي‌هاي مهم در شيشه سندبلاست و اگرچه از لحاظ كالري و مواد غذايي در سطح بالايي قرار ندارد ولي منبع تأمين ويتامين و مواد معدني در رژيم غذايي انسان است (ترونگ فو ، 1996).


کيفيت استين گلاس پس از برداشت آينه کاري روي ديوار، به دليل از دست دادن آب، پوسيدگي و همچنين تغيير رنگ آن، کاهش مي‌يابد و از اين رو ماندگاري آن در بازار به 2 الي 3 روز محدود مي‌شود (فوناموتو و همکاران ، 2002). لذا کاهش عمر شيشه سندبلاست و عمر انبارداري، در صادرات و عرضه به شيشه دکوراتيو و آينه دکوراتيو دوردست آينه کاري روي ديوار، محدوديت ايجاد کرده است (قاسمي تولايي،1392).


ويتراي


 

درباره alfa

حتما ببینید

بررسی عوامل تاب آور در افراد در معرض سوء مصرف مواد مخدر

بررسی عوامل تاب آور در افراد در معرض سوء مصرف مواد مخدر

بررسی-عوامل-تاب-آور-در-افراد-در-معرض-سوء-مصرف-مواد-مخدرپروژه و پایان نامه رشته روانشناسی و علوم تربیتی، چکیده: با استفاده از مطالعات انجام شده در زمینه تاب آوری در طول سه دهه گذشته، عوامل مؤثر بر تاب آوری افراد در معرض خطر سوء مصرف مواد مخدر مورد بررسی قرار گرفت. شرکت کنندگان در پژوهش 716 نفر (همگی مذکر) بودند که از محله های پر خطر 11 شهرستان استان ....دانلود فایل
[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]