خانه / خلق عظيم پيامبر

خلق عظيم پيامبر

کتاب خلق عظيم پيامبر اعظم (ص) نوشته علي احمدي خواه است که انتشارات مسجد مقدس جمکران آن را در 359 صفحه  منتشر کرده است .


كتاب «خلق عظيم پيامبر اعظم(ص)» با محوريت نشان دادن شخصيت پيامبر اكرم(ص) و اخلاق ايشان در زمينه‌هاي گوناگون در سه بخش به چاپ رسيده است.


بخش نخست اثر با عنوان «رحمت پيامبر خاتم(ص) نسبت به بشر و حقوق انسان» است كه نگارنده در اين بخش به زندگي‌نامه پيامبر اكرم(ص)، سفارش‌هاي پيامبر درباره مهرباني با مردم، رأفت ايشان نسبت به كودكان و صلح و ظلم از نگاه حضرت محمد(ص) مي‌پردازد.


دومين بخش كتاب با عنوان «رأفت پيامبر اعظم(ص) نسبت به حيوانات» به بررسي نظر پيامبر اكرم (ص) نسبت به حيوانات مي‌پردازد.


خوانندگان در اين بخش با موضوعاتي چون كليات حقوق حيوانات در قرآن كريم و سنت پيامبر (ص)، سفارشات پيامبر اكرم(ص) در رابطه با حقوق حيوانات و سيره پيامبر درباره مهرباني با حيوانات و نهي از آزار آن‌ها را مي‌خوانند.


احمدي‌خواه سومين بخش از اثر خود را به مهرباني پيامبر اكرم(ص) از زبان ديگران اختصاص داده كه در اين مبحث به بيان رأفت ايشان از زبان قرآن كريم، امام علي(ع)، امام حسن (ع) و امام حسين(ع)،انس ابن مالك، شاعران پارسي‌گو و... پرداخته است كه نگارنده در اين سخنان پيامبر را به عنوان الگويي براي جويندگان سعادت معرفي مي‌كند.


يكي از ويژگي‌هاي اين اثر ذكر حكايت‌هاي متعدد از زندگي پيامبر اكرم(ص) در رابطه با مباحث مطرح شده است.


احمدي‌خواه در هر فصل متناسب با موضوع بحث، حكاياتي را از زندگي ايشان نقل مي‌كند كه گويي تأكيد و سندي بر سخنان ذكر شده است. هر يك از اين حكايت‌ها از زبان ائمه اطهار(ع) و صحابه پيامبر (ص) نقل شده است كه از اين نظر از سند معتبري برخوردارند. 


درباره alfa

حتما ببینید

حذف کنکور یک شبه و یک ساله اتفاق نمی افتد

حذف کنکور یک شبه و یک ساله اتفاق نمی افتد ,هماهنگی با آموزش پرورش

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: حذف کنکور یک فرآیند تدریجی است و یک شبه و یک ساله نمی توان این فرآیند را عملیاتی کرد.

مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو باخبرنگار مهرگفت: حذف کنکور یک فرآیند تدریجی است به اعتقاد من اصل حذف کنکور نیز اصل صحیح است اما یک شبه، یک ماهه و یک ساله نمی توان این فرآیند را اجرا کرد.

وی افزود: این فرآیند باید به صورت عملیاتی اجرا شود بنابراین زمان بر است و نیاز به هماهنگی با برخی دستگاه ها دارد.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: آموزش و پرورش دستگاهی است که باید بخش مهمی از هماهنگی را انجام دهد چرا که خوراک اصلی و ورودی های اصلی دانشگاه های ما از آموزش و پرورش است.

شریعتی نیاسر گفت: آموزش و پرورش به دلیل قدمت طولانی کنکور دانش آموزان را در مقطع سوم دبیرستان برای کنکور آماده می کند البته این روند طبیعی و درست است چرا که با شرایط فعلی باید دانش آموزان مستعد آماده موفقیت در کنکور باشند.

وی عنوان کرد: بنابراین اگر بخواهند سیاست ها برای کنکور سراسری تغییر کند و حذف شود به طور حتم این روند زمان بر است باید با آموزش و پرورش هماهنگی صورت گیرد.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: برای حذف کنکور از اکنون باید برای سه تا چهار سال آینده برنامه ریزی شود چرا که دانش آموزان باید بدانند در یک مقطع زمانی کنکور حذف خواهد شد.

شریعتی نیاسر اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم نظام کنکور را اصلاح کنیم. دوره دبیرستان دانش آموزان ۴ سال است بنابراین دانش آموزان از ابتدای ورود به دبیرستان باید مطلع باشند که با رویکرد کنکور و تست زنی نباید درس بخوانند بلکه باید به مباحث درسی عمیق تر بپردازند.

وی گفت: بنابراین روش آموزش دانش آموزان از ابتدای ورود به دبیرستان نیز باید تغییر کند تا دانش آموزان دغدغه کنکور نداشته باشند و در فضای راحت تری آموزش ببینند.

منبع : خبرگزاری مهر

استاد سلام مرجع تخصصی برگزار کننده دوره های تدریس خصوصی , هزینه تدریس خصوصی , تدریس خصوصی کنکور , تدریس خصوصی دروس عمومی کنکور , کلاس آنلاین و ... برای عزیزان دانش آموز آرزوی موفقیت دارد.