خانه / گوگل ادوردز چیست ؟

طراحی سایت و اپلیکیشن دلخواه شما

گوگل ادوردز چیست ؟


گوگل ادوردز

در کنار طراحی سایت خوب و داشتن استانداردهای لازم در هر کسب و کاری تبلیغات و بازاریابی از مهمترین مسائل مهمی بوده که روند و پیشرفت کاری را تحت تاثیر خود قرار می دهد ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی نیز در فضای مجازی از رقابت و توجه زیادی برخوردار بوده ، که در این میان کمپانی گوگل با کمک ابزار های که در قوانین و ظوابط خود در نظر گرفته ، می تواند به تبلیغ و بازاریابی برای شرکت ها اقدام نماید.

در این میان گوگل ادوردز که یکی از تبلیغات ساده کلیکی بوده و از کارآمدترین روش های تبلیغانی به شمار می آید ، با پرداخت هزینه های به کمپانی گوگل می توان کسب و کار خود را در میان فعالیت ها و سایت های مربوطه در نتایج گوگل بالا آورد و یا در پیشنهادات موتور جستجوگر در بالای صفحه قرار می گیرد. این نوع تبلیغ از انعطاف بالای برخوردار بوده . و این بازار بزرگ از این قابلیت برخوردار بوده که بتواند تمامی تجارت های گوناگون را پوشش دهد و در صفحه ی نخست نتایج گوگل قرار دهد.


هزینه های گوگل ادوردز (google adwords) در قبال بازاریابی


هزینه های گوگل ادوردز (google adwords)


شرکت گوگل برای این بازاریابی شرایطی را مدنظر گرفته که هزینه های که در قبال این کار دریافت می کند بستگی به کلمات کلیدی داشته که در بازار رقابت خود چه رتبه ای دارند ، هر چقدر این کلمات در دامنه و حوزه کاری خود رقابتی تر باشند هزینه و قیمت آن بیشتر و به همان نسبت رقابتی تری می باشند و به هر اندازه کلمات سایت از رقابت و سختی کمتری برخوردار باشند هزینه و بودجه آب به شرکت گوگل کمتر بوده . از این رو آن دسته از سایت های که در زمینه تجارت و کسب و کار های مارکتینک فعالیت داشته می توانند با انتخاب کلمات کلیدی مناسب دقت نمایند و آن را به گوگل اعلام نمایند تا هزینه های آن را گوگل برای شما برآورد نماید و بازخورد آن به شما بدهد . توجه داشته باشید برای درجه سختی کلمه کلیدی در حوزه کاری و رقابتی خود می توانید از ابزار های قدرتمندی چون Ahrefs و یا ابزار پایین تر و بدون هزینه ی چون ابزار گوگل ترند استفاده کنید.


google adwords


بعد از این عملیات که کلمه کلید انتخاب شد ، گوگل ادوردز پیشنهاد قیمت را اعلام و در قسمت پرداخت هزینه می توانید مشخص کنید که سایت شما در در قسمت پیشنهادات و در بالای سایت قرار بگیرد ، می توانید مشخص کنید که سایت شما در وب سایت های دیگر تبلیغ شود . بنابراین گوگل در قبال هر کلیکی توسط کاربر روی سایت شما انجام می شود را می شمارد و هزینه آن را از موجودی پرداختی کم می کند. در ضمن به هر اندازه که تبلیغات شما از امتیازات بالاتری برخوردار باشد . گوگل هزینه کمتری را برای بهینه سازی سایت شما پیشنهاد می کند. و حداقل هزینه های دریافتی گوگل نیز تا کمتر از 2 دلار نیز پیشنهاد می شود . که هدف شرکت گوگل از این کار جذب مشتریان برای درآمد زایی بیشتر می باشد . که در این بابت اگر تبلیغ بازخورد خوبی نداشته حتی اینکه هزینه های بالای جهت تبلغات پرداخت کرده باشد در این صورت جلوی تبلیغات سایت را می گیرد یا متقابلا اگر هزینه و بودجه کمی را پرداخت کرده باشید ولی اگر بازخوردی خوبی داشته باشد باز هم در نتایج خود نشان دهد.

اصول مهم در راه اندازی گوگل ادوردز (google adwords)

اصول مهم در راه اندازی گوگل ادوردز (google adwords)

 • میزان بودجه و هزینه ای که قرار است صرف این کار کنید .
 • مشخص کردن کلمات کلیدی مناسب با ابزارهای درجه سختی برای انتخاب کلید واژه (مانند سایتAhrefs) .
 • بررسی و آمار رقابت در حوزه کاری مربوطه (استفاده از سایت Adwords) :  سایت گوگل Adwordsمی تواند استراتژی های لازم در انتخاب کلید واژه مناسب در کسب کارتان ، میزان محبوبیت کلید واژه در بین کاربران و بازدیدکنندگان ، شناسایی و مقایسه کلید واژه در بین وب سایت های رقبا جهت سئو سایت خود را می توان با این سایت به دست آورد .

نکاتی برای پیشی گرفتن از سایت های رقیب در گوگل

مزایایی استفاده از گوگل ادوردز

 • استفاده از بک لینک ها در نتایج جستجو بسیار اهمیت داشته از این رو سعی کنید که از بک لینک های بیشتری در صفحات سایت خود استفاده کنید .
 • از بهینه سازی صفحات داخلی بیشتر بهره بگیرد چرا که سبب پیشی گرفتن از وب سایت های رقبا می شوید .
 • بررسی و تحلیل محتوای سایت های داخلی سایت های دیگر چرا که محتوای مفید و سودمند در بین موتور های جسجوگر اهمیت داشته .
 • مدت زمان ماندن در وب سایت در دیگر سایت ها بررسی نمایید .
 • اگر برخی سایت ها هستند که همواره در رتبه های بالا و نخست هستند و قصد رقابت با آن ها هستید برخی کلمات کلیدی مشترک را حذف کنید تا بتوانید رقابت راحت تری داشته باشید .

مزایایی استفاده از گوگل ادوردز (google adwords)

گوگل ادوردز (google adwords)

 • آگهی ها را بر اساس کلید واژه های مربوطه محصولات نمایش می دهد
 • تبلیغات را بر اساس منطقه جغرافیایی به نمایش می گذاراد
 • مدت زمانی که آگهی نشان داده شود را تعیین کرد .
 • می توان میزان هزینه ای که روزانه از شارژتون کم می شود را مشخص کنید.
 • گزارشی را از آگهی هایتان داشته باشید.
 • به نمایش در آوردن آگهی یا سایت مورد نظر در صفحه نخست سایت بدون تخصص در زمینه سئو

 

 

معایب استفاده از گوگل ادوردز (google adwords) در تبلیغات

 • توجه داشته باشید که استفاده گوگل ادوردز (google adwords) برای تبلیغات توصیه نمی شود چرا که در صدر بودن
 •  در نتایج جستجو در آن موقتی بوده و مستلزم هزینه های گزافی بوده و برای اینکه بتوانید نتیجه و بهره وری مورد نظر را از تجارت خود بگیرید می بایست هزینه های زیادی را خرج کنید ،
 •  استفاده از گوگل ادوردز (google adwords) موجب می شود که ارز از کشور خارج شود ،
 • باعث رکورد در چرخه اقتصادی در زمینه بهینه سازی سایت می شود .
 • می توان به جای استفاده از گوگل ادوردز از بهینه سازی سایت در موتور های جستجوگر استفاده کرد که سئو (seo) موجب بهتر نتیجه گرفتن و حتی ماندگاری در رتبه های بالا در این مورد بیشتر بوده اگرچه در مواردی برای برخی کلمات کلیدی زمانبر بوده ،
 • به جای استفاده از گوگل ادوردز (google adwords) می توان در سایت های ایرانی تبلیغ کرد، 
 • هزینه سئو سایت از گوگل ادوردز بسیار کمتر می باشد ، 
 • در ضمن در بیشتر مواقع این سایت مسدود بوده یا اینکه در بیشتر کلیک ها صفحه وارد فیلترینگ می شود و این یعنی به هدر رفتن پولتان .

طراحی سایت و اپلیکیشن دلخواه شما

درباره alfa

حتما ببینید

گزارش جلسه چهارم درس قواعد کلامی عدل

استاد برنجکار در جلسه‌ی سوم از سلسله دروس قواعد کلامی عدل، به ادله و جمع‌بندی بحث حسن و قبح از دیدگاه اشاعره پرداختند. ایشان در جمع‌بندی نظر اشاعره اشاره کردند که آن‌ها برخی معانی حسن و قبح را می‌پذیرند و برخی را قبول نمی‌کنند.

معانی مورد پذیرش اشاعره

اشاعره حسن و قبح عقلی را به این معانی می‌پذیرند:

1. حسن به معنای ملایم با طبع آدمی و قبیح به معنای منافر با آن؛ مثلاً طبیعت انسان از آرامش لذت می‌برد و از نبود آن رنج می‌کشد.

2. حسن به معنای موافق با غرض‌های آدمی و قبیح به معنای مخالف با آن؛ مثلاً غنیمت شمردن فرصت‌ها، موافق غرض انسان و ازدست دادن آن‌ها مخالف آن است. به این مورد مصلحت و مفسده یا سود و زیان نیز می‌گویند.

3. حسن به معنای صفت کمال و قبیح به معنای صفت نقص؛ مثلاً علم، حسن و جهل قبیح است.

4. حسن به معنای استحقاق مدح و پاداش و قبیح به معنای استحقاق ذم و کیفر؛ البتّه به شرطی که در میان انسان‌ها و بر اساس موارد معانی قبلی حسن و قبح باشد و لازمه‌ی آن سرایت دادن آن به افعال الهی نباشد و نیز بدون ملازمه با حکم شرع.

معنانی غیرقابل پذیرش نزد اشاعره

اشاعره حسن و قبح را به این معنانی نمی‌پذیرند:

حسن و قبیح ذاتی افعال که عقل آن را بفهمد و درمورد افعال خدا و انسان جاری باشد و نتیجه‌اش استحقاق پاداش یا عقاب نزد خدا باشد.

فخر رازی (از علمای اشاعره): ممکن است عقلای عالم، استحقاق پاداش و عقاب را بین خود اعتبار کرده باشند؛ اما این اعتبار را نمی‌توان به خداوند سرایت داد. هم‌چنین نمی‌توان گفت نزد خدا نیز این استحقاق وجود دارد.

ادله اشاعره

دکتر برنجکار پس از بررسی معانی، به توضیح ادله‌ی اشاعره و نقد آن پرداختند. ادله‌ی اشاعره در پنج مورد خلاصه می‌شود:

دلیل اول

خداوند مالک همه چیز است و مملوک کسی نیست؛ پس کسی نمی‌تواند برای او حدی تعیین کند و بگوید خدا این کار را نباید انجام دهد.

پاسخ:

1. مالک بودن دلیل بر جواز انجام هر کاری در مورد مملوک نیست.

2. کیفر دادن بی‌گناه از سوی مالک یا غیر مالک در هر صورت قبیح است.

3. این استدلال مصادره به مطلوب است؛ زیرا با مفروض دانستن عقلی و ذاتی نبودن حسن و قبح، گفته شده مالک می‌تواند خوب و بد را اعتبار کند. هم‌چنین باید پرسید که همین باید و نباید استدلال خود را (این‌که چون خداوند مالک است باید بتواند هرکاری بکند) از کجا می‌گویند؟

دلیل دوم

گاه فعل با یک ماهیت هم حسن است و هم قبیح (مثل قتل به خاطر قصاص و قتل از روی ظلم)؛ در حالی که اگر ذاتی و عقلی باشد این گونه نخواهد بود.

پاسخ:

دراین موارد حسن و قبح را به ماهیت فعل نسبت نمی‌دهیم؛ بلکه به خاطر عنوانی است که روی فعل آمده است. قتل از آن رو که قصاص است، حسن و از آن رو که ظلم است، قبیح می‌باشد.

دلیل سوم

تصدیق به حسن یا قبح با تصدیق به بدیهیات، تفاوت وجود دارد.

پاسخ:

اگر حسن یا قبح را هم مانند دیگر بدیهیات درست درک کنیم، همان گونه آن‌ها را تصدیق می‌کنیم، حسن و قبح عدل و ظلم را هم تصدیق خواهیم کرد.

دلیل چهارم

حسن و قبح ذاتی تالی فاسد دارد: اگرفردی، به دروغ بگوید: «زید درخانه نیست»، قبیح بودن مستند به چیست؟ یا مستند به لفظ است یا مستند به نبودن زید (امر عدمی) یا مستند به لفظ و نبودن زید با هم. درهر سه مورد نمی‌توان گوینده را مستحق عقاب دانست.

پاسخ:

قبیح بودن کذب به این خاطر است که گوینده خلاف واقع حرف زده است.

دلیل پنجم

ادله نقلی مانند «ما کنا معذبین حتی نبعث رسولا» نشان می‌دهد تا زمانی که شارع از طریق رسول، استحقاق عقاب را مشخص نکند، با استحقاق عقابی که عقل می‌فهمد، خداوند کسی را عذاب نمی‌کند.

پاسخ:

این اشکال به مبنای معتزله که خلف وعید را هم مانند خلف وعده قبیح می‌دانند، وارد است؛ اما به امامیه وارد نیست.