خانه / گران شدن فولاد و تاثیر آن بر بازار املاک و خودرو

طراحی سایت و اپلیکیشن دلخواه شما

گران شدن فولاد و تاثیر آن بر بازار املاک و خودرو

رشد قیمت فولاد، علاوه بر گران کردن قیمت خودرو تاثیر مستقیم در قیمت ملک نیز خواهد داشت.

در همین خصوص رئیس اتحادیه ی آهنگران و صنعتگران خودرو، به افزایش قیمت 60 درصدی فولاد و شور با خودروسازان در جهت افزایش قیمت خودرو و البته نتیجه ی عدم موافقت خبر داد.

بلال امانی، رئیس اتحادیه ی آهنگران و صنعتگران خودرو اظهار داشت: به طور طبیعی صنعت رابطه مستقیمی با فولاد، ورق و آهن‌آلات دارد، بر همین اساس کوچک‌ترین تغییر قیمت در عرصه قیمت فلزات موجب خواهد شد که صنایع متعددی تحت تاثیر قرار گیرند.وی افزود: اکنون به دنبال تغییرات صورت گرفته در قیمت آهن و فولاد، مشکلات متعددی برای ما ایجاد شده و بر همین اساس پیشنهاداتی مبنی بر افزایش قیمت را مطرح کرده‌ایم اما با پیشنهاد موافقت نشده، در حالی که وقتی قیمت آهن و فولاد افزایش پیدا می‌کند قیمت تمام شده انواع خودرو و قطعات آن نیز دستخوش تغییر می‌شود.

امانی گفت: باور ما این است که باید مسئولان در این زمینه فکری برای بهبود شرایط داشته باشند. در دوره‌ای برای رونق‌دهی به بازار مسکن به طور دستوری قیمت فولاد افزایش پیدا کرد اما این تصمیم ضربه جبران‌ناپذیری به ما وارد کرده و قیمت تمام شده‌ را به شدت افزایش داده است.وی عنوان ساخت: اکنون همکاران ما یا باید هزینه‌ها را از سرمایه‌ها و پس‌اندازی که دارند تامین کنند یا دچار مشکلات متعدد شوند. قطعا چنین روندی برای بلند مدت پاسخ نداده و موجب می‌شود بعد از دوره‌ای کوتاه یا تولیدات این بخش به طور کلی متوقف شود یا شاهد استفاده از کالاهایی با کیفیت پایین‌تر از این باشیم.

او با تاکی بر لزوم بازگشت قیمت فولاد به عقب، خاطر نشان ساخت: اکنون ما نمی‌توانیم کیفیت کار را کمتر از آنچه است کنیم چرا که به هر حال خودرو و ایمنی آن از اهمیت بسیاری برخوردار است اما باید به این نکته وجود داشت که کیفیت اتفاقی نیست و باید برای رسیدن به آن هزینه شود. اکنون اگر تولیدکنندگان سود لازم را نداشته باشند رغبتی برای انجام تولیدات بیشتر نخواهند داشت.

رییس اتحادیه آهنگران و صنعتگران خودرو با اشاره به افزایش قیمت خودرو در پی افزایش قیمت فولاد توضیح داد: رایزنی و مذاکره با خودروسازان مبنی بر لزوم افزایش قیمت مطرح شده که البته خودروسازان نیز منتظر واکنش بخش‌هایی مانند بورس هستند که آیا بر این اساس شرایط افزایش قیمت وجود دارد یا آنکه باید فکری دیگر برای حل این مشکل داشت.

امانی در نهایت گفت: نمی‌توان کیفیت را به ویژه در بخش بدنه از آنچه هست پایین‌تر آورد اما حال باید دید که با شرایط پیش آمده مسئولان چه رویکردی داشته و چه راهکاری پیش‌روی ما قرار خواهند داد.


طراحی سایت و اپلیکیشن دلخواه شما

درباره alfa

حتما ببینید

این روزها

پیرزن همسایه ما سگ دارد.دو واحد روبرو کاغذ نوشته اند به هیت مدیره. گفته ببرید امضایش کنید. امروز آمده بودند درخانه ما تا من هم  امضا کنم. امضا نکردم. گفتند شما که با واحد ۳۸ دیواربه دیوارید حتما ازما بیشترهم اذیت می شوید. گفتم واق واق یک سگ کوچولو را م...