خانه / هتل پرینس پالاس بانکوک

طراحی سایت و اپلیکیشن دلخواه شما

هتل پرینس پالاس بانکوک

هتل پرینس پالاس بانکوک در قلب تبلیغاتی ناحیه پایین شهر بانکوک و درست در بالای برج "بو بای" قرار گرفته است. برج "بو بای" بازار عمده فروشی لباس می باشد. در کنار در ورودی هتل، پر از فرصت های تفریحی و مغازه است. یک قایق سواری ده دقیقه ای از نزدیکی هتل، مهمانان را به "پراتونام"، جاده "خائوسان" و مرکز جهانی آن جایی که پر از فرصت های خرید و مغازه است می رساند. حتی با پیاده روی، تاکسی، یا ایستگاه هوایی "بی تی اس" هم میتوانید به این منطقه دسترسی داشته باشید. فاصله هتل تا فرودگاه بین المللی "سوارنابومی" 16.2 میایلز می باشد. با دیدی از کانال آبی ماهاناک، هتل یک استخر در فضای باز و6 نهارخوری در محوطه دارد. تفریحاتی که هتل پرینس پالاس به شما مهمانان پیشنهاد میدهد، شامل سالن و بار کارائوکه  "اسکای" است که می توانید آهنگ های مورد علاقه خود را در آن گلچین کرده و اجرا کنید. غذاهای چینی، ژاپنی، تایلندی، ویتنامی و بین المللی در 4 رستوران هتل سرو می شوند. در بار "پالاس" میتوانید نوشیدنی های تصفیه شده را تا 11 شب سفارش بدهید و حتی در استخر از بار"استخر" نوشیدنی سفارش دهید. دو بار، به نام های بار "سانست بیر" و "پیکادیلی پاب" در هتل به شما خدمات ارائه می دهند. در دو حمام آبگرم هتل، می توانید استراحت کرده آرامش یابید و ماساژ دریافت کنید. هتل مرکز تجاری و میز راهنمای سفر وگردشگری هم ارائه می دهد.

اتاق ها در این هتل به زیبایی چیدمان و تزئین شده است و با تهویه مطبوع و تلویزیون کابلی، حمام مدرن با وان، وسایل آرایشی رایگان و دمپایی و اینترنت رایگان وای فای تجهیز شده است. خدمات خشکشویی نیز مهیا است.

باشگاه تناسب اندام هتل شامل یک اتاق بخار، جکوزی، استخر شنا، و تجهیزات مدرن تناسب اندام است. هتل پرینس پالاس بانکوک دسترسی راحتی به همه نقاط بانکوک دارد با این حال در خود هتل نیز امکانات عالی برای شما به گونه ای فراهم کرده است که همواره احساس کنید در خانه ی خود هستید.

در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هتل پرینس پالاس بانکوک و یا رزرو سایر هتل های 4 ستاره بانکوک با ما در تماس باشید.

سفری دیگر 02188851080

کانال تلگرام هتل آنلاین:

طراحی سایت و اپلیکیشن دلخواه شما

درباره alfa

حتما ببینید

گزارش جلسه چهارم درس قواعد کلامی عدل

استاد برنجکار در جلسه‌ی سوم از سلسله دروس قواعد کلامی عدل، به ادله و جمع‌بندی بحث حسن و قبح از دیدگاه اشاعره پرداختند. ایشان در جمع‌بندی نظر اشاعره اشاره کردند که آن‌ها برخی معانی حسن و قبح را می‌پذیرند و برخی را قبول نمی‌کنند.

معانی مورد پذیرش اشاعره

اشاعره حسن و قبح عقلی را به این معانی می‌پذیرند:

1. حسن به معنای ملایم با طبع آدمی و قبیح به معنای منافر با آن؛ مثلاً طبیعت انسان از آرامش لذت می‌برد و از نبود آن رنج می‌کشد.

2. حسن به معنای موافق با غرض‌های آدمی و قبیح به معنای مخالف با آن؛ مثلاً غنیمت شمردن فرصت‌ها، موافق غرض انسان و ازدست دادن آن‌ها مخالف آن است. به این مورد مصلحت و مفسده یا سود و زیان نیز می‌گویند.

3. حسن به معنای صفت کمال و قبیح به معنای صفت نقص؛ مثلاً علم، حسن و جهل قبیح است.

4. حسن به معنای استحقاق مدح و پاداش و قبیح به معنای استحقاق ذم و کیفر؛ البتّه به شرطی که در میان انسان‌ها و بر اساس موارد معانی قبلی حسن و قبح باشد و لازمه‌ی آن سرایت دادن آن به افعال الهی نباشد و نیز بدون ملازمه با حکم شرع.

معنانی غیرقابل پذیرش نزد اشاعره

اشاعره حسن و قبح را به این معنانی نمی‌پذیرند:

حسن و قبیح ذاتی افعال که عقل آن را بفهمد و درمورد افعال خدا و انسان جاری باشد و نتیجه‌اش استحقاق پاداش یا عقاب نزد خدا باشد.

فخر رازی (از علمای اشاعره): ممکن است عقلای عالم، استحقاق پاداش و عقاب را بین خود اعتبار کرده باشند؛ اما این اعتبار را نمی‌توان به خداوند سرایت داد. هم‌چنین نمی‌توان گفت نزد خدا نیز این استحقاق وجود دارد.

ادله اشاعره

دکتر برنجکار پس از بررسی معانی، به توضیح ادله‌ی اشاعره و نقد آن پرداختند. ادله‌ی اشاعره در پنج مورد خلاصه می‌شود:

دلیل اول

خداوند مالک همه چیز است و مملوک کسی نیست؛ پس کسی نمی‌تواند برای او حدی تعیین کند و بگوید خدا این کار را نباید انجام دهد.

پاسخ:

1. مالک بودن دلیل بر جواز انجام هر کاری در مورد مملوک نیست.

2. کیفر دادن بی‌گناه از سوی مالک یا غیر مالک در هر صورت قبیح است.

3. این استدلال مصادره به مطلوب است؛ زیرا با مفروض دانستن عقلی و ذاتی نبودن حسن و قبح، گفته شده مالک می‌تواند خوب و بد را اعتبار کند. هم‌چنین باید پرسید که همین باید و نباید استدلال خود را (این‌که چون خداوند مالک است باید بتواند هرکاری بکند) از کجا می‌گویند؟

دلیل دوم

گاه فعل با یک ماهیت هم حسن است و هم قبیح (مثل قتل به خاطر قصاص و قتل از روی ظلم)؛ در حالی که اگر ذاتی و عقلی باشد این گونه نخواهد بود.

پاسخ:

دراین موارد حسن و قبح را به ماهیت فعل نسبت نمی‌دهیم؛ بلکه به خاطر عنوانی است که روی فعل آمده است. قتل از آن رو که قصاص است، حسن و از آن رو که ظلم است، قبیح می‌باشد.

دلیل سوم

تصدیق به حسن یا قبح با تصدیق به بدیهیات، تفاوت وجود دارد.

پاسخ:

اگر حسن یا قبح را هم مانند دیگر بدیهیات درست درک کنیم، همان گونه آن‌ها را تصدیق می‌کنیم، حسن و قبح عدل و ظلم را هم تصدیق خواهیم کرد.

دلیل چهارم

حسن و قبح ذاتی تالی فاسد دارد: اگرفردی، به دروغ بگوید: «زید درخانه نیست»، قبیح بودن مستند به چیست؟ یا مستند به لفظ است یا مستند به نبودن زید (امر عدمی) یا مستند به لفظ و نبودن زید با هم. درهر سه مورد نمی‌توان گوینده را مستحق عقاب دانست.

پاسخ:

قبیح بودن کذب به این خاطر است که گوینده خلاف واقع حرف زده است.

دلیل پنجم

ادله نقلی مانند «ما کنا معذبین حتی نبعث رسولا» نشان می‌دهد تا زمانی که شارع از طریق رسول، استحقاق عقاب را مشخص نکند، با استحقاق عقابی که عقل می‌فهمد، خداوند کسی را عذاب نمی‌کند.

پاسخ:

این اشکال به مبنای معتزله که خلف وعید را هم مانند خلف وعده قبیح می‌دانند، وارد است؛ اما به امامیه وارد نیست.