خانه / دکوراتيو با شيشه

دکوراتيو با شيشه

دکوراتيو با شيشه


شيشه دکوراتيو


شيشه دکوراتيو استندگلاس با نام علمي (Cucumis sativus) داراي ميوه‌ي درشت و به رنگ سبز يا سفيد است. بوته آن مانند بوته خربزه است و جزو کدوها به حساب مي‌آيد و با شيشه دکوراتيو ، هندوانه و کدو تنبل در يک شيشه ويتراي روي شيشه قرار مي‌گيرد. توليد شيشه دکوراتيو اين محصول در دنيا بالغ بر 40 ميليون تن برآورد مي‌شود. سطح زير کشت استندگلاس در ايران بيش از 78 هزار هکتار و ميزان توليد آن بطور متوسط 22 تن در هکتار است (کشاورز و همکاران، 1391).


آينه دکوراتيو


آينه دکوراتيو مهمترين کشورهاي توليد کننده استندگلاس چين و ترکيه ،آمريكا هستند. ايالت فلوريدا مهمترين توليدكننده استين گلاس در آمريكا است و حدود يك سوم كل استندگلاس توليدي در جهان را آمريكا توليد مي‌كند. در ايران استان‌هاي كهكيلويه‌وبويراحمد، لرستان، آينه دکوراتيو و ايلام بيشترين ميزان توليد را دارند. طبق آمار فائو سطح زير كشت جهاني اين محصول در سال 2005، 2/4هزار هكتار با عملكرد متوسط 7/16 تن درهكتار و توليد 41هزار تن مي¬باشد كه بالاترين توليد متعلق به كشور چين با 26هزار تن ( 63/5% ) بوده كه از سطحي معادل 1/5هزار هكتار بدست مي‌آيد. متوسط عملكرد اين كشور 1/17 تن مي¬باشد. آينه دکوراتيو با توليد 1/4هزار تن حدود 3/3% از توليد را در اختيار داشته كه از شيشه ويتراي روي شيشه معادل 80هزار هكتار بدست مي¬آيد. متوسط عملكرد استين گلاس در ايران 22 تن در هکتار و بيشترين آينه کاري روي ديوار مربوط به استان كهكيلويه‌وبويراحمد به ميزان 5/35 تن مي¬باشد. در گذشته استندگلاس را در فصل رويش که همان تابستان است، مصرف مي‌کردند اما روش‌هاي کشاورزي صنعتي، به دنبال اين بودند که اين محصول در تمام فصول در شيشه تزئيني باشد بنابراين استندگلاس گلخانه‌اي را به بازار عرضه کردند. استندگلاسهايي که هم‌اکنون در بازار ايران عرضه مي‌شوند سه نوع مختلف دارند استندگلاس رسمي (سبز قلمي ممتاز)، استندگلاس گلخانه‌اي و استندگلاس سالادي. استندگلاسهاي سالادي پرآب و شيشه تزئيني هستند در صورتي که استندگلاسهاي قلمي آب کمتري داشته و در عوض عطر و طعم خوبي نسبت به انواع ديگر دارند. استندگلاسهاي گلخانه‌اي عطر و طعم زيادي ندارند.


آينه کاري روي ديوار کشف و پرورش استندگلاس به 100 سال قبل از ميلاد مسيح مي‌رسد. چيني‌ها نخستين مردمي بودند که استندگلاس را پرورش داده و آينه تزئيني کردند. در قرن 16 ميلادي، هندي‌ها استندگلاس را به شکل امروزي به سراسر دنيا معرفي کردند. استين گلاس بومي نواحى جنوبى آسيا (هندوستان) ذکر کرده‌اند. در هندوستان حداقل سه هزار سال كاشت مي¬گرديده و رومي¬ها و آينه تزئيني قديم نيز از آن استفاده مي¬نموده‌اند. در اين مناطق امروزه نيز استين گلاس به‌صورت وحشى مى‌رويد که گونه¬هاي وحشي آن داراى ميوه‌هاى کوچک و تلخ مى‌باشد. کاشت استين گلاس در دنيا سابقه چند هزار ساله دارد. حدود بيست قرن قبل از ميلاد مسيح، مصريان قديم از آن استفاده مي¬كرده اند (بي¬نام، 1388).


شيشه-دکوراتيو-آينه-دکوراتيو


 

درباره alfa

حتما ببینید

بررسی عوامل تاب آور در افراد در معرض سوء مصرف مواد مخدر

بررسی عوامل تاب آور در افراد در معرض سوء مصرف مواد مخدر

بررسی-عوامل-تاب-آور-در-افراد-در-معرض-سوء-مصرف-مواد-مخدرپروژه و پایان نامه رشته روانشناسی و علوم تربیتی، چکیده: با استفاده از مطالعات انجام شده در زمینه تاب آوری در طول سه دهه گذشته، عوامل مؤثر بر تاب آوری افراد در معرض خطر سوء مصرف مواد مخدر مورد بررسی قرار گرفت. شرکت کنندگان در پژوهش 716 نفر (همگی مذکر) بودند که از محله های پر خطر 11 شهرستان استان ....دانلود فایل
[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]